SARGAS

ID: 965656

Mexiko - Yucatán, Riviéra Maya a přírodní parky

Termín: 26.11. (So) - 06.12. (Út) 2022

Délka pobytu: 11 dní, 10 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 54 550 Kč

Úvod
Poloostrov Yucatán a jeho Riviéra Maya je jednou z nejtraktivnějších turistických destinací na světě. Jsou tu nádherné pláže s bílým pískem a oslnivě modrým Karibikem, divoká příroda a kulturní centra mayské civilizace. Riviéra Maya je pobřežní pás o délce asi 100 km, z jedné strany lemovaný Karibikem a z druhé pralesem. Město Playa del Carmen není sice tak notoricky známé jako velké letovisko Cancún, ale o to je příjemnější. Nachází se asi 50 km od Cancúnu a není tak hektické jako Cancún, ale je tu uvolněná atmosféra, krásné pláže, menší rodinné hotely a spousta vyžití. Je tím nejlepším výchozím místem pro různé výlety, ale nabízí i pestrý noční život. Velice známá je ulice 5. Avenida ležící kousek od pláže, která je plná restaurací, barů a obchodů. V blízkosti jsou mayské ruiny Tulum ležící přímo u nádherné pláže, nejvyšší pyramida v Cobá, přírodní rezervace Xel-Ha, město je také obklopeno „cenotes“ - sladkovodními závrty krasového původu, které jsou unikátem poloostrovu Yucatán. Zhruba 2 hodiny cesty od Playa del Carmen nalezneme nejznámější mayské centrum Chichén-Itzá.
Program zájezdu

1. den:
odlet z Prahy do CANCÚNU, přejezd do hotelu u pláže v PLAYA DEL CARMEN.
2. den:
relaxace u moře, možnost vodních sportů, noční život na místní hlavní třídě Avenida 5, které se neřekne jinak než La Quinta.
3. den:
výlet do místa s nejkrásnější panenskou pláží s tyrkysovou vodou na březích mexického Karibiku - TULUM. Prohlídka archeologické lokality z období úpadku mayské civilizace, která je umístěna na útesu. Koupání na místní pláži. Návrat do Playa del Carmen.
4. den:
výlet k nejvyšší pyramidě NONOCH MUL (42 m) na poloostrově Yucatán, která leží v mayské vesničce COBÁ. Prohlídka impozantní skupiny pyramid v pralese, na které si budeme moci nejen sáhnout, ale dokonce na ně můžeme i vylézt. Na zpáteční cestě nás čeká návštěva opičí rezervace PUNTA LAGUNA. Návrat na hotel.
5. den:
hned ráno nás čeká nejslavnější mayské naleziště CHICHÉN ITZÁ s dominantou Kukulkánovy pyramidy a s Velkým míčovým hřištěm atd. Po prohlídce vyrážíme na bílé pláže Mayské riviéry, ale po cestě se ještě schladíme v jezírkách s podzemní vodou v hlubokých jeskyních, které jsou v mayském jazyce nazývány cenoty. Našimi oblíbenými jsou CENOTY X´KEKEN a SAMULA, které jsou hluboko v podzemí a přístupné skrz obří tunel.
6. den:
volný den na pláži, fakultativně výlet za zábavou na magické místo, které potěší i pobaví milovníky přírody, ale i rodiny s dětmi - PARK XEL-HA - unikátní ekologický svět s tyrkysově modrou lagunou, delfináriem, akváriem. Mísí se tu sladká voda z řeky a slaná z moře, budete mít unikátní možnost šnorchlovat a pozorovat pestrobarevný podvodní svět, čekají na vás cesty skrz džungli a špičkový servis v podobě all inclusive pití a stravy (mezinárodní i tradiční mexická kuchyně). Zpět na ubytování.
7. den:
individuální program, v případě zájmu fakultativně krátký přejezd trajektem na protější korálový ostrov COZUMEL, možnost zapůjčení skútru a okružní projížďka kolem ostrova se zastávkami na koupání a opalování.
8. den:
výlet do „místa, kde se rodí nebe“ SIAN KA´AN, biosférické rezervace na seznamu UNESCO. Nejprve se půjdeme podívat na ruiny bývalého obchodního města MUYIL, které je schované před turisty v džungli. Poté se vydáme na lodní výlet po kanálech tropického pralesa, budeme moci pozorovat bujnou vegetaci a zvěř a zároveň se budeme pohybovat na kraji Mezoamerického korálového útesu, který je s délkou 1 200 km 2. největší na světě.
9. den:
volný den, poslední nákupy dárků a suvenýrů.
10. - 11. den:
snídaně, dle letového řádu odlet do ČR.
Cena zahrnuje
zpáteční letenka Praha-Cancún vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 500 Kč, 9x ubytování v hotelu se snídaní, transfery klimatizovaným minibusem a místní dopravou, výlety dle programu (mimo fakultativních), vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje
vstupy, další strava, trajekt na Cozumel (cca 40 USD), bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
1lůžkový pokoj 7 900 Kč, výlet do parku Xel-Ha vč. all inclusive 3 100 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 880 Kč, do 80 000 Kč za 1 480 Kč.
26.11. (So) - 06.12. (Út) 2022 - 11 dní, 10 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1 lůžkový pokoj dospělá osoba další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Praha
-54 550 Kč
Vybrat termín
06.12. (Út) - 16.12. (Pá) 2022 - 11 dní, 10 nocí
1 lůžkový pokoj dospělá osoba další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Praha
-54 550 Kč
Vybrat termín
01.03. (St) - 11.03. (So) 2023 - 11 dní, 10 nocí
1 lůžkový pokoj dospělá osoba další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Praha
-57 550 Kč
Vybrat termín
29.03. (St) - 08.04. (So) 2023 - 11 dní, 10 nocí
1 lůžkový pokoj dospělá osoba další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Praha
-57 550 Kč
Vybrat termín
24.11. (Pá) - 04.12. (Po) 2023 - 11 dní, 10 nocí
1 lůžkový pokoj dospělá osoba další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Praha
-59 550 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMexiko
MístoMexiko
HotelMexiko - Yucatán, Riviéra Maya a přírodní parky
2 lůžkový pokoj dospělá osoba
Termín26.11.2022 - 06.12.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Vytvářím objednávku...